środa, 2 lutego 2011

Akademia Pajdokracja


W niedzielę 6 lutego o godzinie 12 zapraszamy do Piwnicy Kany na uroczystą inaugurację Akademii Pajdokracji:)

Oficjalnego otwarcia uczelni dokonają studenci i studentki Wydziału Tańca i Pląsów pod przewodnictwem Pani Kingi Binkowskiej... Dobry humor i miękkie kapcie mile widziane:) Uwaga! Studentem/ką Wydziału może zostać każdy, kto ma ochotę wyzwolić żywiołowym tańcem masę dobrej energii i pozytywnych emocji... Dzieci, Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie - jesteście mile widziani:)

Po Wydziale Tanecznym (godz.12-12.30), pajdokratyczne stery przejmie Wydział ArchiTektury.

Mówi Pani Anna Tertel, Przewodnicząca Rady Wydziału;):
"Wszyscy żyjemy w domach i spędzamy w nich bardzo dużo czasu. Dlatego bardzo ważne jest to, żebyśmy się w nich dobrze czuli. Jak zaprojektować i wykonać dom naszych marzeń? Jaki będzie miał kształt, kolor, model? Co sprawia, że dom stoi, i dlaczego dachy z reguły są spiczaste? Te i inne zagadnienia poruszymy (i poszukamy na nie odpowiedzi) na niedzielnych warsztatach."
Na wstępie zajęć zaproponujemy narysowanie... dźwięków. Dzieci będą miały okazję wysłuchać utworu muzycznego, a następnie zilustrować go plastycznie. Takie ćwiczenie jest doskonałym stymulantem pracy umysłowej i manualnej, rozwija wrażliwość estetyczną.

Nasze pierwsze spotkanie z ArchiTekturą jest tym samym inauguracją cyklu spotkań mających na celu kształtowanie wrażliwości na jakość naszego otoczenia i upowszechnianie kultury przestrzeni. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi projektowania: pojęciami kształtu, skali i odniesienia do wymiarów człowieka, koloru, właściwości materiałów, konstrukcji. Proste zadania pomogą zrozumieć rolę, jaką w kształtowaniu najbliższego otoczenia odgrywa człowiek - uświadomić, jak ważne zadania stoją przed współczesnym architektem i urbanistą.


Pani Ania Tertel jest architektką, absolwentką Politechniki Szczecińskiej, pracuje w biurach architektonicznych w kraju i za granicą.
Anna Tertel Pracownia Projektowa
anna.tertel@gmail.com 
+48 668 228 980

Warsztaty architektoniczne odbędą się w godzinach 12.30 -14.30.

Tuż po godzinie 14 otworzymy Wydział Smutków Małych i Dużych, rozpoczynając cykl spotkań-dyżurów z panią Agnieszką Iride, psycholożką i logopedką

"W każdą niedzielę w godzinach 14:15 - 15:15 zapraszam Rodziców, Dziadków i Opiekunów na indywidualne porady z zakresu psychologii dziecka, rozwoju mowy i prawidłowej artykulacji. Zapraszam również Rodziców z ich własnymi, "dorosłymi" problemami, pamiętając, że wszystko co dzieje się w rodzinie ma również wpływ na funkcjonowanie Waszych pociech."
Zapraszam serdecznie:)

Agnieszka Wolska-Iride / www.awistudio.eu

Wstęp i udział w wydarzeniach związanych z Pajdokracją jest bezpłatny.
Zapraszamy do naszej Akademii!!!

Tydzień temu na warsztatach pod okiem Karoliny Machowicz powstały cudne kropko-kreskowe impresje (jak również wszelkie inne malarskie wariacje;) inspirowane książką Jarosława Mikołajewskiego "Kreska i Kropek":


Wydział Tańca i Pląsów...

...a po wysiłku małe co-nieco:)
 

fot. Karolina Machowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz