środa, 26 stycznia 2011

W naszym kotle ciągle wrze! ... Pajdokracja i Kocioł Bałkański dla Najmłodszych:)


"Do jednego kotła wrzucamy to, co miłe dla uszu, to, co piękne dla oczu, to, co dobre dla duszy, to, co przyjemne w smaku i na koniec doprawiamy nutą przekory. Efekt końcowy? Bałkany!"

Pod powyższymi słowami, również i my, Pajdokraci, podpisujemy się obiema rękoma. Z przyjemnością zatem zapraszamy na szereg imprez i warsztatów organizowanych w ramach Drobnego Festiwalu Kultur, oraz na "bałkańskie" wydanie Pajdokracji :) 

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, rozpoczynamy o godzinie 12 naszą tradycyjną energetyczną rozgrzewką, prowadzoną przez Kingę Binkowską. Tym razem tło do radosnych pląsów będzie stanowić również żywiołowa, tradycyjna muzyka rodem z Bałkan.

W Pajdokracji, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczynamy cykl prezentujący współczesną literaturę dziecięcą. Pierwszą jaskółką, zwiastującą książkową odwilż, będzie Kiermasz Książek, organizowany wspólnie z Księgarnią PWN (mieszczącą się przy ul.Jagiellońskiej 2), na który zapraszamy od godziny 12. Kto ma ochotę przejrzeć lub zakupić wydawnicze perełki takie jak D.E.S.I.G.N. czy D.O.M.E.K. (Wyd. Dwie Siostry), Kreskę i Kropka (Wyd. Austeria) czy dowiedzieć się Kto kogo zjada (Wyd. Znak ) odnajdzie je na naszych pajdokratycznych półkach.
Książki są doskonałym stymulatorem rozwoju naszych pociech; wspomagają rozwój wyobraźni, zdolność koncentracji, rozszerzają zasób słownictwa oraz wiedzy o świecie.
Nowatorskie, odkrywcze treści, oraz doskonałe reinterpretacje klasyków takich jak Tuwim czy Brzechwa, wespół z piękną, współczesną oprawą graficzną ucieszą oczy i uszy nie tylko najmłodszych czytelników. 
Zgodnie z tematem przewodnim naszego spotkania, na Kiermaszu pojawią się również pozycje związane z kulturą i sztuką z kręgu Półwyspu Bałkańskiego.
Kiermasz potrwa do godziny 16.


Wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz