wtorek, 15 lutego 2011

Pajdokracja - chińskie impresje


20 luty, godz.12-16
Piwnica Kany

W najbliższą niedzielę pokażemy maluchom, jak różnorodny, zaskakujący i ciekawy jest świat. Tym razem przeniesiemy się do Chin. W trakcie zajęć dzieci wysłuchają opowieści, bajek i legend pochodzących z tego dalekiego kraju. Dowiedzą się jakie zwierzęta żyją w Chinach, nauczą się chińskiego alfabetu i kaligrafii. Nasze spotkanie będzie też doskonałą okazją do wykonania chińskich lampionów i smoków oraz  zagrania z rodzicami w gry planszowe i memo. Na najmłodszych czekają kolorowanki i zagadki.

Przed zajęciami manualnymi czeka nas ruchowo-muzyczna orientalna rozgrzewka z cyklu Rytmicznie - Magicznie:)

Warsztaty poprowadzi Joanna Wojtarowicz, antropolożka kultury, założycielka i prezeska Stowarzyszenia Etnosfera, inicjatorka wielu wydarzeń kulturalnych, w tym niedawnego Kotła Bałkańskiego. Związana z Muzeum Techniki i Komunikacji. Mama trzyletniego Antka i pięcioletniej Igi, stałych bywalców Pajdokracji:)

"Chińskie" warsztaty odbędą się w godzinach 12.00 - 14.30
Tuż po godzinie 14 zapraszamy na spotkanie-dyżur z panią Agnieszką Iride, psycholog i logopedą

"W każdą niedzielę w godzinach 14:15 - 15:15 zapraszam Rodziców, Dziadków i Opiekunów na indywidualne porady z zakresu psychologii dziecka, rozwoju mowy i prawidłowej artykulacji. Zapraszam również Rodziców z ich własnymi, "dorosłymi" problemami, pamiętając, że wszystko co dzieje się w rodzinie ma również wpływ na funkcjonowanie Waszych pociech."
Zapraszam serdecznie:)

Agnieszka Wolska-Iride / www.awistudio.eu


Ponieważ Pajdokrację tworzymy z Wami i dla Was, z niesłabnącą pasją, jesteśmy otwarte na wszelkie sugestie i pomysły, oraz twórczą współpracę (piszcie pod petitpompon@gmail.com)
Aby dbać o jakość Naszych i Waszych pomysłów i ich wartościową realizację, uruchomiłyśmy Pajdokratyczny powóz - skarbonkę, której zasilanie wspomaga zakup cotygodniowych materiałów plastycznych.

Organizatorkami Pajdokracji są Agata Kiedrowicz-Dąbrowska/ www.petitpompon.com (inicjatorka) oraz Karolina Machowicz/ www.pajdokracja.com we współpracy z Piwnicą Kany.


Ogromnie dziękujemy Michałowi/pracowni wszystko gra za produkcję spotu oraz zdjęcia
[oraz współautorom animacji - Niebieskiej Małpie, Dzieciom i Panu Grzegorzowi:)}
fot. pracownia wszystko gra

2 komentarze: