wtorek, 30 listopada 2010

Świąteczne nastroje czyli Pajdokracja w grudniu


5.12.2010 "Światło - kolor - obraz"

12.30
Rozgrzewka słowno-muzyczna przy znanych dzieciom dźwiękach będzie doskonałym wstępem do zajęć plastycznych. Mała gimnastyka sprawi, że kreatywność naszych pociech wzrośnie jeszcze bardziej...Rodzicom i opiekunom radzimy wcześniej poćwiczyć, aby dotrzymali nam kroku...:)
Zajęcia poprowadzi Kinga Binkowska, nauczycielka wychowania przed- i wczesnoszkolnego, pasjonatka pracy z dziećmi.


13 – 13.30
W Pajdokracji rozpoczynamy przygodę ze współczesną literaturą dziecięcą. W tą niedzielę literacka gratka zarówno dla najmłodszych pociech, jak i dla starszych, doświadczonych już słuchaczy w wieku szkolnym. Bajki, z właściwą sobie energią, przedstawiać będzie Rafał Hajdukiewicz, aktor Teatru Lalek Pleciuga.

13.30 - 15.00
Pierwszy raz w naszych progach zagoszczą warsztaty z wciąż rozwijającego się cyklu "Światło - kolor - obraz".
Za pomocą kolorów dzieci będą mogły stworzyć pejzaże zainspirowane otaczającymi je dźwiękami, generowanymi przez animatorów lub odtwarzanymi z nagrania. Szukanie relacji pomiędzy zmysłem słuchu i wzroku może stać się dla naszych pociech oraz dla nas samych niebywale ciekawą, inspirującą i pobudzającą wyobraźnię podróżą emocjonalną.
Niestandardowa prezentacja - a właściwie 'projekcja' - powstałych prac nada im nowy, zaskakujący wyraz. Przenikające przez nie światło ujawni i podkreśli ukryte walory dzieła, co zachwyci z pewnością nie tylko małych autorów.
Świetlne wizerunki muzyczno - plastycznych pasaży zostaną skrzętnie udokumentowane, co pozwoli na zachowanie ich nieco ulotnej formy na dłużej - w formie obrazu cyfrowego.

Warsztaty poprowadzi Karolina Machowicz, fotografka, poszukiwaczka przeróżnych form wyrazu (dla siebie samej i dzieci, z którymi pracuje), mama trzyletniego Kostka, partnerka projektu Pajdokracja - Rodzinne Niedziele.

www.pajdokracja.com12.12.2010 Świąteczne nastroje w Pajdokracji

12.30
Ponownie zapraszamy Dzieci i Rodziców na rozgrzewkę słowno-muzyczną, w wykonaniu Kingi Binkowskiej. Po takiej dawce energetycznych wygibasów każdy Mały i Duży z przyjemnością poświęci się pracom manualnym:)

13.00 – 16.00
Jak sprawić, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia miały niepowtarzalny urok i ciepłą, rodzinną atmosferę? Z pewnością wspólne świąteczne przygotowania, pieczenie łakoci, pakowanie prezentów, sprawiają, iż wszyscy, a szczególnie dzieci, czujemy się magicznie i wyjątkowo. Zapraszamy gorąco, abyście Waszą świąteczną krzątaninę zaczęli od wizyty w Pajdokracji.

Czeka na Was wielki rodzinny stół, przy którym będziemy wykonywać choinkowe ozdoby, a potem wspólnie dekorować świąteczne drzewko! Ponieważ w Pajdokracji staramy się wychodzić poza znane schematy, temat choinkowych dekoracji poddamy…recyklingowej interpretacji. Ciekawe, czy bombki i łańcuchy z papieru okażą się równie piękne jak te dobrze nam znane, tradycyjne formy?

Ok. 14.30 na naszym stole zagoszczą mąka, miód, korzenne przyprawy oraz…foremki do pieczenia. Wspólne pieczenie świątecznych pierniczków będzie doskonałą okazją do wyciszenia, spowolnienia nieco codziennego tempa, pretekstem do wspólnych rozmów, snucia wigilijnych opowieści i wspomnień…Wszystkie przysmaki, które upieczecie, będziecie mogli zabrać ze sobą na Wasz świąteczny stół!
Gorąco, pomimo grudniowej aury, zapraszamy!


Wstęp i udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Pajdokracji jest bezpłatny.

2 komentarze:

 1. bardzo mi się podoba Wasz pomysł i chętnie bym Was odwiedziła z moją Zuzą, ale Zuza 12.30-14.30 śpi :( i nie damy rady. Strasznie żałuję :(

  OdpowiedzUsuń
 2. wielka szkoda...a może mała drzemka raz w tygodniu w Kanie? Panie z maluszkami tak praktykują - można odstawić wózek z dzieckiem do jednej z sal, jednocześnie mając je na oku...
  Staramy się wziąć pod uwagę godziny drzemek, ale wczesnym rankiem w niedzielę byłoby za wcześnie na zajęcia... ;)
  można nas odwiedzać także w późniejszych godzinach - przestrzeń Pajdokracji otwarta jest dla Dzieci i Rodziców przez całą niedzielę:)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń