czwartek, 11 listopada 2010

Niebieska Małpa + Pajdokracja = AnimacjaTym razem Pajdokrację opanują zagadnienia związane z filmem animowanym: stworzymy go sami, z pomocą zupełnie "niefilmowych" materiałów, pod czujnym okiem prowadzących. Na wytrwałych filmowców czeka zasłużona nagroda: najpierw w pełnym wymiarze obejrzymy efekty naszej pracy a potem zrelaksujemy się przy projekcji filmów z Antologii Polskiej animacji dla dzieci.

13.00 - 14.15 Warsztaty: NIEBIESKA MAŁPA
prowadzenie: Paweł Kula, Maria Stafyniak

Co to jest film animowany? Dlaczego oglądając filmy i bajki mamy wrażenie, że widzimy ruch i życie. Jak samemu zrobić film? Jak oglądano animację 200 lat temu? Na spotkaniu stworzymy filmy animowane za pomocą rysunków, zdjęć, kolaży, ryżu, kaszy, piasku, plasteliny.

14.30 - 15.15 Projekcja filmu, który powstał na warsztatach i pokaz animowanych filmów, w których wykorzystano metody przedstawione podczas naszych warsztatów.

15.30 - Bajki z Głowy - czytane, opowiadane, improwizowane... W cyklu spotkań z Bajką dowiemy się, że literatura dziecięca może przybrać niejedną postać. Klasyczną, awangardową, pobudzającą do refleksji, niezmiennie działającą na wyobraźnię i przede wszystkim niosącą radość. Bajki przedstawiał będzie Przemysław Głowa, przewodnik miejski i znawca historii i kultury regionu, kultowa postać, również wśród dzieci ;)

Ponadto, jak w każdą niedzielę, pojawią się smakowitości – kulinarne niespodzianki, moc zabawy i kawiarnianego gwaru. Nasze pociechy zapraszamy do Ogródka Umiejętności - miejsca swobodnej ekspresji twórczej, pełnego edukacyjnych zabaw, gier, książeczek, przyborów do rysowania i malowania na… ścianie:)

Do Kanowej Pajdokracji zapraszamy wszystkich, dla których obecność dzieci i barwny rozgardiasz są niezmiennie inspirujące. Chcemy wykreować przestrzeń wspólnego przebywania ze sobą w swobodnej, twórczej atmosferze.

Zapraszamy do współpracy animatorki/ów kultury, osoby związane z pedagogiką, twórczą edukacją oraz wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć Pajdokrację. Kontakt mailowy: petitpompon@gmail.com


Partnerzy Projektu:

Pajdokracja - Fotografia Dziecięca/ Karolina Machowicz
Psotokąt/ Iwona Zasada
Niebieska Małpa i Oswajanie Sztuki/ Maria Stafyniak, Paweł Kula
Piotr Kiedrowicz
Budda Bag

Patroni medialni:

Rozwiń Skrzydła
wSzczecnie.pl
Dzieciaczek.pl

Inicjatorkami oraz koordynatorkami Rodzinnej Kany są:

Agata Dąbrowska/ www.petitpompon.com oraz
Dorota Obalek/ Piwnica Kany

W Pajdokracji dzieją się rzeczy rozmaite:

...Powstaje Coś z Niczego


...Bajki z Głowy wyrastają...
Zdarzają się chwile magiczne....pyszne...


twórcze...

chwile skupienia......przede wszystkim jednak chwile pełne spontanicznej, nieskrępowanej zabawy i dzikich pląsów:)fot. Agata Dąbrowska

3 komentarze:

 1. Agatko, ale kiedy to ma byc?
  bo daty nie moge wypatrzyc...

  OdpowiedzUsuń
 2. ano właśnie, daty nie ma, Ale czy to nie w niedzielę?

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki Dziewczyny, za uważne przeczytanie:) zapomniałam wspomnieć o dacie, ale oczywiście dzieje się to wszystko w tą niedzielę, 14.11. Pajdokracja odbywa się cyklicznie, w każdą niedzielę, od 12 otwieramy nasze Kanowe wrota z róznościami:)

  OdpowiedzUsuń