wtorek, 16 listopada 2010

Dzieciaki Górą!ReAnimacja w wykonaniu Dzieci, Pana Grzesia i Niebieskiej Małpy:)

Po dwóch kolejnych niedzielach dziecięcych rządów śmiało możemy przyznać, że ta forma sprawowania władzy najbardziej nam odpowiada! Swobodnie i twórczo może się tu poczuć każdy, kto tylko ma na to ochotę... Zapraszamy w każdą niedzielę, począwszy od godziny 12, do spędzania rodzinnego i kreatywnego popołudnia w Piwnicy Kany.

W najbliższą niedzielę cyklu, 21 listopada czekają nas:

12.30 - 14.00 "Choinki Jedynki"

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie - akcji charytatywnej organizowanej przez Program I Polskiego Radia. U nas możesz wykonać samodzielnie pracę plastyczną na temat "Nastroju Świątecznego" - z pomocą różnych technik i materiałów oddać niepowtarzalną atmosferę Świąt... Zachęcamy do uruchomienia wyobraźni i wykorzystania nietypowych środków malarskich - gazet, bibuły, skrawków tkanin, sznurka, włóczki, gałązek, suchych roślin... Wszelkie kreatywne sztuczki są mile widziane w naszych progach - materiały możesz przynieść ze sobą. Być może z Twoją pomocą inne potrzebujące dziecko również poczuje magię Świąt? Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie Polskiego Radia

14.00 - 15.00 Zabawy z chustą animacyjną

prowadzenie Iwona Zasada/ Psotokąt

Chusta animacyjna, zwana również chustą Klanzy (KLubu ANimatorów ZAbawy) a popularnie "spadochronem", zdobywa w Polsce coraz większą popularność ze względu na swoją atrakcyjność, prostotę oraz nieograniczoną różnorodność zastosowań. Tą wielokolorową płachtę w kształcie koła wykorzystuje się do zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych oraz do rehabilitacji i wspierania rozwoju dzieci. Podczas warsztatów dzieciaki będą miały okazję zapoznać się z chustą i wziąć udział w zabawach integracyjnych, ćwiczących współdziałanie oraz budujących wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

15.00 - 16.00 Bajki z Głowy

Czytane, opowiadane, improwizowane... W cyklu spotkań z Bajką dowiemy się, że literatura dziecięca może przybrać niejedną postać. Klasyczną, awangardową, pobudzającą do refleksji, niezmiennie działającą na wyobraźnię i przede wszystkim niosącą radość. Bajki przedstawiał będzie Przemysław Głowa, przewodnik miejski i znawca historii i kultury regionu, kultowa postać, również wśród dzieci ;)

Ponadto, jak w każdą niedzielę, pojawią się smakowitości – kulinarne niespodzianki, moc zabawy i kawiarnianego gwaru. Nasze pociechy zapraszamy do Ogródka Umiejętności - miejsca swobodnej ekspresji twórczej, pełnego edukacyjnych zabaw, gier, książeczek, przyborów do rysowania i malowania na… ścianie:)

Do Kanowej Pajdokracji zapraszamy wszystkich, dla których obecność dzieci i barwny rozgardiasz są niezmiennie inspirujące. Chcemy wykreować przestrzeń wspólnego przebywania ze sobą w swobodnej, twórczej atmosferze.

Zapraszamy do współpracy animatorki/ów kultury, osoby związane z pedagogiką, twórczą edukacją oraz wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć Pajdokrację. Kontakt mailowy: petitpompon@gmail.com


Partnerzy Projektu:


Pajdokracja - Fotografia Dziecięca/ Karolina Machowicz
Psotokąt/ Iwona Zasada
Niebieska Małpa i Oswajanie Sztuki/ Maria Stafyniak, Paweł Kula
Piotr Kiedrowicz
Akademia Pływania
Budda Bag
Dzieciaczek.pl


Patroni medialni:

Rozwiń Skrzydła
wSzczecnie.pl


Inicjatorkami oraz koordynatorkami Rodzinnej Kany są:
Agata Dąbrowska/ www.petitpompon.com oraz
Dorota Obalek/ Piwnica Kany

3 komentarze:

 1. chętnie bym przyszła pogadac z innymi rodzicami ale maluch ma 14 miesiecy nie wiem czy nie za mały??
  mam pytanko w jakim wieku dzieci przychodzą do Kany?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie,
  jak najbardziej można przyjść z takim maluszkiem, u nas najmłodsze dzidzie maja po kilka miesięcy:) chcemy stworzyć właśnie taką przestrzeń, gdzie swobodnie będą się czuli rodzice i dzieci, niezależnie od wieku. Lokal Jest wolny od dymu papierosowego, jest dużo miejsca (na postawienie wózka ze śpiącym dzieckiem), są poduchy, na których można do woli baraszkować. Proszę napisać do mnie na petitpompon@gmail.com - będzie Pani na bieżąco z programem i nowościami. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Klub Rodzica - wymiana doświadczeń i rozmowy - właśnie o to nam chodzi! :)

  OdpowiedzUsuń