środa, 3 listopada 2010

Pajdokracja czyli Dzieciaki Górą - Rodzinne Niedziele w Piwnicy Kany

Czas oddać Kanowe mury we władanie samozwańczym projektantom przestrzeni – dzieciom! Pajdokracja – czyli rządy sprawowane przez najmłodszych - zapanuje w Piwnicy Kany w każdą niedzielę listopada i grudnia.

Nasze pociechy opanują stworzony specjalnie dla nich Ogródek Umiejętności – miejsce swobodnej ekspresji twórczej, pełne edukacyjnych zabaw, gier, książeczek, przyborów do rysowania i malowania na… ścianie. Nie wątpimy, że zapanują tu ład i twórcza harmonia, a w samym środku jesienno-zimowego sezonu na pluchę wyrośnie soczyście zielona …trawa.

Wyznaczona strefa dziecięcych działań pozwoli rodzicom i opiekunom na twórczy oddech – chwilę relaksu przy pysznej kawie, popołudnie z książką lub z laptopem (w lokalu dostępny jest bezprzewodowy internet), obejrzenie wystawy, spotkanie z przyjaciółmi.

Specjalne rodzinne menu, Bajki z Głowy, cykl twórczych warsztatów: m.in. foto-animacje Niebieskiej Małpy, Papierowe Opowieści Psotokąta, czy zabawy„światłoczułe”… W grudniu zapraszamy do współtworzenia świątecznej atmosfery: wspólnego pieczenia tradycyjnych pierniczków oraz recyklingowej interpretacji choinkowych ozdób. Nasz program wydarzeń jest intrygujący i różnorodny – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Tu niemożliwe staje się oczywiste – Rodzinna Przestrzeń Relaksu skrojona jest na miarę potrzeb i Małych, i Dużych.

Uwaga! Przy tworzeniu programu ulegamy sugestiom najmłodszych i ich rodziców;) Zapraszamy do współpracy i tym samym współtworzenia Pajdokracji - miejsca stworzonego dla Was.

W pierwszą niedzielę cyklu, 7 listopada, nie lada gratka – Baby Swap – czyli wymiana wszystkich - za małych, za dużych, zapomnianych w czeluściach szaf - dziecięcych ubranek i akcesoriów. Bez metek, za to z pełnym poczuciem humoru i satysfakcją – zachęcamy do skompletowania zimowej wyprawki. Plan wydarzeń:

12 - otwieramy bramy Pajdokracji

13- Baby Swap, czyli wymiana dziecięcych ubrań i akcesoriów

aby dorośli mogli swobodnie oddać się szaleństwu swapowania, dzieci zapraszamy na warsztaty Origami:

13 - Opowieści z Papierowego Świata -prowadzenie Iwona Zasada/ Psotokąt

Wspólnie posmakujemy pochodzącej z Japonii sztuki składania papieru, o ponad tysiącletniej tradycji. Z pomocą zręcznych rączek wyczarujemy niejedno przestrzenne cudeńko z jednej kwadratowej kartki papieru!

14.30 - Bajki z Głowy - czytane, opowiadane, improwizowane... W cyklu spotkań z Bajką dowiemy się, że literatura dziecięca może przybrać niejedną postać. Klasyczną, awangardową, pobudzającą do refleksji, niezmiennie działającą na wyobraźnię i przede wszystkim niosącą radość. Bajki przedstawiał będzie Przemysław Głowa, przewodnik miejski i znawca historii i kultury regionu, kultowa postać, również wśród dzieci ;)

Ponadto pojawią się smakowitości – kulinarne niespodzianki, moc zabawy i kawiarnianego gwaru.

Do Kanowej Pajdokracji zapraszamy wszystkich, dla których obecność dzieci i barwny rozgardiasz są niezmiennie inspirujące. Chcemy wykreować przestrzeń wspólnego przebywania ze sobą w swobodnej, twórczej atmosferze.

Partnerzy Projektu:

Pajdokracja - Fotografia Dziecięca/ Karolina Machowicz

Psotokąt/ Iwona Zasada

Niebieska Małpa i Oswajanie Sztuki/ Maria Stafyniak, Paweł Kula

Piotr Kiedrowicz

Budda Bag


Inicjatorkami oraz koordynatorkami Rodzinnej Kany są:

Agata Dąbrowska/ www.petitpompon.com oraz

Dorota Obalek/ Piwnica Kany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz