wtorek, 15 marca 2011

Pajdokracja - kierunek: Japonia / Malowanie wiosną

praca wykonana przez dzieci w ramach warsztatów z cyklu Światło-Kolor-Obraz
fot. Karolina Machowicz


W niedzielę 20 marca zapanuje w Pajdokracji orientalna atmosfera.

Myślami i tematem przewodnim naszego spotkania podążymy w stronę Japonii.  Naszym małym twórczym gestem pragniemy również uczcić pamięć ofiar tragicznych wydarzeń ostatniego tygodnia. 
Istnieją pewne wartości i przeżycia wspólne człowiekowi niezależnie od tradycji, kultury i regionów geograficznych. Takim jednoczącym mianownikiem jest z pewnością cykl przemian pór roku, doświadczanie natury oraz budzenie się do życia po (zimowym) letargu.  
W Pajdokracji spróbujemy pomalować wiosną. Na delikatnej powierzchni transparentnych nośników przepuszczających wiosenne światło (kalka, pergamin), zostawimy ślady odradzającej się (i zimowej jeszcze) przyrody. Za pomocą kamieni, części roślin i monochromatycznej palety barw wyczarujemy malarskie impresje inspirowane tradycyjną sztuką Japonii.Orientalna, nastrojowa muzyka będzie doskonałym tłem i motywatorem do twórczych poszukiwań.
Autorką i prowadzącą warsztaty jest Karolina Machowicz, fotografka, , poszukiwaczka przeróżnych form wyrazu (dla siebie samej i dzieci, z którymi pracuje), mama trzyletniego Kostka, współorganizatorka Pajdokracji.

Warsztaty plastyczne odbędą się w godzinach 12.30 - 14.00

Tuż po godzinie 14 zapraszamy na spotkanie-dyżur z panią Agnieszką Iride, psycholog i logopedą:

"W każdą niedzielę w godzinach 14:15 - 15:15 zapraszam Rodziców, Dziadków i Opiekunów na indywidualne porady z zakresu psychologii dziecka, rozwoju mowy i prawidłowej artykulacji. Zapraszam również Rodziców z ich własnymi, "dorosłymi" problemami, pamiętając, że wszystko co dzieje się w rodzinie ma również wpływ na funkcjonowanie Waszych pociech."
Zapraszam serdecznie:)

Agnieszka Wolska-Iride / www.awistudio.eu


Ponieważ Pajdokrację tworzymy z Wami i dla Was, z niesłabnącą pasją, jesteśmy otwarte na wszelkie sugestie i pomysły, oraz twórczą współpracę (piszcie pod petitpompon@gmail.com)


Aby dbać o jakość Naszych i Waszych pomysłów i ich wartościową realizację, uruchomiłyśmy Pajdokratyczny powóz - skarbonkę, której zasilanie wspomaga zakup cotygodniowych materiałów plastycznych.

Organizatorkami Pajdokracji są Agata Kiedrowicz-Dąbrowska/ www.petitpompon.com (inicjatorka) oraz Karolina Machowicz/ www.pajdokracja.com we współpracy z Piwnicą Kany.3 komentarze:

 1. sliczna praca na fotografii:)
  tym razem postaramy sie dotrzec, z sympatii do Karoliny i do Japonii :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że tym razem żadne choróbska nie pomieszają naszych planów i wreszcie dotrzemy na Pajdokrację. Jakiś czas temu natknęłam się na wywiad w TVP Szczecin i tak dowiedziałam się o tej wspaniałej szczecińskiej inicjatywie dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. taak, choróbska potrafią nieźle namieszać, wiemy coś o tym:(
  proszę jak najbardziej docierać, z sympatii różnych, co tydzień innych;)
  Dziękujemy i zapraszamy:)

  OdpowiedzUsuń