piątek, 4 czerwca 2010

Kiermasz Dizajnu w Piwnicy Kany 13.06.2010Po raz kolejny zapraszamy w gościnne progi Piwnicy Kany na rodzinny art-piknik. Zarówno Małym jak i Dużym entuzjastom niebanalnego wzornictwa wspólnie zapewnimy estetyczne ukojenie zmysłów.
Autorskie kolekcje biżuterii, ubrań, dodatków, unikalna ceramika, kreatywne zabawki i wiele innych...Do kupienia, dotykania i podziwiania.

Abyście i Wy mogli poczuć magię artystycznej kreacji zapraszamy do Ogródka Umiejętności - rodzinnej strefy swobodnego relaksu i twórczych działań.

Program wydarzeń:

12.30 - 14 Papierowa Menażeria – warsztaty Origami
14 - 15 Warsztaty tańca
15 - 16.30 Laleczka ze sznureczka – autorski projekt tworzenia rodzinnej zabawki
17 - 18 Bajki z Afryki – słowno-muzyczna podróż na Czarny Ląd
19 koncert - Sambal i goście: Valdir Vieira Dos Santos oraz Dietrich Kollöffel

W ramach działań bez ram wraz z promykiem słońca pojawi się "Lemoniadowy Bogdan” -polski król lemoniady dla dorosłych i dla dzieci

wstęp na warsztaty/ dzieci 5 pln, dorośli gratis :)
bilet na koncert/ 10 pln

Każdy zakup lub bilet na warsztaty to los na loterię - do wygrania moc atrakcyjnych nagród!

Więcej informacji także na www.kiermaszdizajnu.blogspot.com


Parę słów na temat warsztatów i prowadzących:


Iwona Zasada - „Papierowa Menażeria”
Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Szczecińskim, zwolenniczka emancypacji najmłodszych oraz wychowania przez sztukę. Inspirację do pracy z dziećmi czerpie m.in. z uczestnictwa w teatrze amatorskim Nie Ma.
Zamiłowanie do origami jest wypadkową jej upodobania do papieru jako
tworzywa oraz fascynacji kulturą Japonii.

Podczas Papierowej Menażerii - warsztatów origami - razem wykonamy m.in.
Trzepoczącego Ptaka, Skaczącą Żabkę, Nadmuchiwanego Króliczka oraz
magiczną kostkę - różę. Będzie też okazja by posłuchać Papierowej
Opowieści i umieścić swój dom w Papierowym Mieście.Magdalena Gardas – Warsztaty taneczne
absolwentka specjalizacji dziennikarskiej i ścieżki pedagogicznej w Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa US. Jest instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego (prowadziła drużynę o profilu artystycznym) i instruktorką rekreacji ruchowej; miłośniczka tańca – uprawia taniec: towarzyski, irlandzki, broadway’owy; członkini formacji studia KIMAMA, gdzie obecnie trenuje salsę i taniec współczesny. W Teatrze Lalek „Pleciuga” zajmuje stanowisko asystentki dyrektora.

„Ruch, taniec zaś w szczególności, traktuję jako panaceum na
nieśmiałość, nadaktywność, problemy związane z funkcjonowaniem w
grupie rówieśniczej, wreszcie - jako sposób na życie”
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy tańcem i wyobraźnią, odkrywania
możliwości swojego ciała. Rezultatem spotkania będzie prezentacja
krótkiej choreografii.


„Laleczka ze sznureczka”
Fenomenalna zabawka w stylu ZRÓB TO SAM(a) i pomoże Ci TATA albo MAMA. W wir twórczej zabawy wciągamy duety dziecko- rodzic, by w dobie konsumpcyjnego dogmatu zabawki, łamać stereotyp i cieszyć się kreowaniem bardzo osobistych laleczek.

Warsztaty prowadzi niebanalne trio rodzinne – Joanna Brudecka wraz z córką, 5-letnią Kaliną (bezpośrednią Inspiracją do powstania Laleczki ze sznureczka) i partnerem - sambowym Marcinem Bogdanem (zespół Sambal). On Tata - muzyk, stolarz ebenista, projektant, w dziecięcych kręgach znany jako król lemoniady vel. Lemoniadowy Bogdan. Wspólnie żyją i tworzą, doceniając każdą inność, przyjaźń i moc zakręconych ludzi i wydarzeń.

Bajki z Afryki
Jak mówią sami muzycy: „Grupa nasza nosi nazwę "To Tu To Tam". Dlaczego? Bo, „jesteśmy Tu i chcemy Was zabrać Tam.” Tam, czyli do Afryki.
Przy magicznych dźwiękach bębnów djembe i melodyjnego balafonu opowiemy Wam prawdziwe afrykańskie bajki. W ich świat zapraszają nieustraszony wojownik Onijeje, wesołe małpki z dżungli oraz chłopiec z tajemniczą roślinką w dłoni. Ich przygody bawią i uczą, tak jak wszystkie bajki świata, ale mają też swój niepowtarzalny, czarnoskóry urok. Posłuchajcie więc historii opowiedzianych w rytmie afrykańskiej duszy…”


Sambal
Bezprecedensowa szczecińska grupa muzyków uprawiających sambę batucadę. Ich występ 13 czerwca owiany jest tajemnicą i będzie wielką niespodzianką - nawet dla nich samych; jedno natomiast jest pewne – kiermaszowe muzykowanie Sambala objęła Honorowym Patronatem Ambasada Brazylii www.sambal.pl


Organizatorki:

Agata Dąbrowska
pomysłodawczyni Kiermaszu Dizajnu; zajmuje się twórczą estetyką – teoretycznie – z racji filozoficznego wykształcenia, oraz praktycznie – przy kreowaniu obiektów i zjawisk. Wielość doświadczeń i inspiracji przekuwa na formy biżuteryjne, oraz na konkretne działania w przestrzeni miejskiej. Humanistyczne wykształcenie pozwala jej na szersze traktowanie działań twórczych w ich wielowymiarowości i aspekcie społecznym. Porusza się w wielu obszarach artystycznych: fotografii, modzie, wzornictwie. Projektuje biżuterię i akcesoria modowe, zajmuje się stylizacją zarówno sesji zdjęciowych, jak i indywidualną www.petitpompon.com


Joanna Maria Brudecka
Współorganizatorka Kiermaszu, design manager i projektantka - prowadzi studio Dizajnerzy - design project & consulting. W swojej działalności związanej z designem, zajmuje się projektowaniem ( komunikacja wizualna i aranżacja wnętrz i wystaw) oraz doradztwem w zakresie tworzenia nowych rozwiązań w zakresie wdrażania, współpracy oraz komercjalizacji designu. www.dizajnpolski.blogspot.com


Logo i projekty graficzne - Tomasz Piotr Świtalski /switalski85@gmail.com


Kiermasz Dizajnu objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Szczecin.
Wydarzenie powstało także przy wsparciu Samorządowej Instytucji Kultury "Szczecin 2016"

Patroni medialni:
- Rozwiń Skrzydła.info.pl
- Piaskownica
- Dzieciaczek.pl
-wszczecinie.pl


Partnerzy i sponsorzy:
- Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny
- Dizajnerzy.pl
- Akademia Plywania
- Pizza Hollywood
- Sambal
- Piotr Kiedrowicz


Ostatnio bawiliśmy się świetnie:

....na koralikowych warsztatach
rodzinnie kreując Laleczki ze Sznureczka...

za rękodzielniczą ladą...
tudzież relaksując się na poduszce...


lub w ramionach mamy:)nawet komiksy powstawały na żywo...

jak i okrzyki radości towarzyszące zajęciom prowadzonym przez Cyrk Zodiak


Piotr Kiedrowicz, autor bajki "Abecadło Tymka" podpisuje egzemplarz dla zwyciężczyni konkursu

Grupa "To Tu To Tam" snuje afrykańskie opowieścia my bawimy się doskonale :)

1 komentarz: