środa, 7 marca 2012

Kids love Design

Dzieci zdają się kochać wszystko, co kojarzy się z zabawą. Zabawa zaś zdaje się być nieustannym opowiadaniem (dźwiękiem, ruchem, kolorem...) pewnych historii. Historie tkwią w przedmiotach, pomiędzy nimi, opowiadają się, są opowiadane.
Jakich "dorosłych" narracji użyjemy, by odczytać dziecięce historie? Czy oba sposoby opowieści są równoprawne, ewoluują tylko środki stylistyczne? Pierwszy Festiwal Designu w Szczecinie dostarcza okazji do zbadania tego obszaru, nie tylko rodzicom; wszak każdy uczestnik świata pozostaje (czyimś) potomkiem.
"Kids love Design" jest zatem zachętą do przyjrzenia się własnemu językowi, własnemu uprzedmiotowionemu kontekstowi.
Jako że Pajdokracja szuka twórczych przestrzeni wspólnych Dużym i Małym, my również tam będziemy i gorąco popieramy całą inicjatywę. Zapraszamy na liczne wydarzenia festiwalowe....
... w tym na Pajdokracjowe warsztaty  zZielenieJesz , które odbędą się 18 marca w godzinach 11-15 w Piwnicy Kany:


Design to świadome i odpowiedzialne kształtowanie przestrzeni, zarówno tej bliskiej, domowej, jak i wspólnej, w której krzyżują się nasze ścieżki i działania. To także czynienie naszego świata lepszym, przyjemniejszym oraz znacznie smaczniejszym. Z takim hasłem na ustach (oraz wiosną na horyzoncie) zapraszamy na wyjątkową edycję Pajdokracji, towarzyszącą pierwszemu Festiwalowi Designu w Szczecinie. Zieleń to barwa odradzającej się przyrody, to także symbol świeżości, znak tego, co dobre dla nas i naszej planety. Co zrobić, aby nieco się zazielenić?

Mamy dla Was trzy możliwości – inspiracje do dalszego kiełkowania

Zgodnie z ideami miejskiej partyzantki ogrodniczej (tzw. Urban Gardening, Urban Agriculture) zmienimy miejską uregulowaną przestrzeń w bardziej przyjazną do życia. Rozsadzimy beton zielenią, pogrzebiemy w ziemi. Sadzonki ziół, warzyw i kwiatów dostępne będą zarówno na miejscu, jak i na wynos;)

Dojrzałe rośliny wykorzystać można jako doskonałe źródło naturalnych barwników. Malując z ich pomocą  własne obrazy na tkaninie, dowiemy się o nieograniczonych możliwościach, które tkwią w tym, co mamy na wyciągnięcie ręki.

Po fazie sadzenia i wzrostu przychodzi czas na zbiory. Smaczne posiłki przygotujemy we właściwym sobie tempie, niespiesznie, według filozofii slow food. Zawartość naszych talerzy komponować będziemy jak prawdziwe dzieło sztuki, zwracając uwagę na barwy, smaki, zapachy oraz wysoką jakość składników.

Nasze warsztaty mają charakter otwarty, w formie kilku ogólnodostępnych stanowisk.

scenariusz i prowadzenie: Agata Kiedrowicz-Dąbrowska, Karolina Machowicz, Edyta Ryłek

zZielenieJecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz