wtorek, 28 czerwca 2011

Pajdokracja w Wesołej 18-ce

 

Z wielką przyjemnością przyjęłyśmy zaproszenie przeprowadzenia warsztatów plastycznych w Przedszkolu Publicznym nr 18 "Wesoła 18-ka". Prowadziłyśmy, razem z paniami wychowawczyniami, zajęcia w dwóch grupach: 3-latkach Figielkach, i 4-latkach Smykach. Tematem naszego spotkania było stworzenie wspólnego portretu Przedszkolaków naturalnej wielkości.
Pracowaliśmy na dużych arkuszach papieru. Dzieci najpierw układały się na kartce, próbując znaleźć taką pozycję, która odpowiadała ich emocjom i ekspresji, również względem kolegów i koleżanek. Następnie cierpliwie pozwalały odrysować się markerem:) Potem, wypełniały kontury swojej postaci za pomocą materiałów plastycznych: kredek, markerów, bibuły, skrawków materiałów. Powstały przepiękne i niepowtarzalne Wymarzone Portrety, które podziwiać można na ścianach przedszkolnego korytarza:)

Dziękujemy Figielkom i Smykom za twórczą pracę i cierpliwość oraz Ciociom za zaproszenie i pomoc w przeprowadzeniu warsztatów!

Więcej o nadchodzących działaniach edukacyjnych dowiedzieć się można również z Facebook'owej strony Pajdokracji oraz strony Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego "Oswajanie Sztuki" 

Agata Dąbrowska i Karolina Machowicz

  Plastyczne harce Figielków ...


 oraz Smyków...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz