wtorek, 4 maja 2010

Małe sprostowanie

Drodzy Państwo, Entuzjaści i Uczestnicy Kiermaszu Dizajnu!

W związku z piątkowym artykułem pt. Stare Miasto zatętni życiem ( Kurier Szczeciński, 30 kwietnia-3 maja, nr 84, s.14), w powstawaniu którego nie miałam jakiegokolwiek udziału, a o zaistnieniu którego dowiedziałam się dzięki Państwu telefonom, za które serdecznie dziękuję, czuję się w obowiązku umieścić krótki komunikat, który prostuje pewne sprawy w nim poruszone.

Od pewnego czasu prowadziłam rozmowy w sprawie organizacji Kiermaszu na Starówce z Forum Gryf, które przeprowadza akcję pt "Przywróćmy Szczecinowi Stare Miasto", a która ma na celu rewitalizację tego obszaru poprzez rozmaite aktywności społeczno-kulturalne. Wstępnie, data Kiermaszu ustalona była rzeczywiście na weekend 8-9 maja, jednak z powodu braku odpowiednich pozwoleń i formalności, które to sprawy leżą w gestii Forum Gryf, wydarzenie, jak i pozostałe, zaplanowane w tym miesiącu, nie odbędzie się.

Artykuł jest zatem splotem pomyłki, nieporozumienia, i zapewne dobrych chęci, lecz wprowadzających dezorientację. Przykre, że niepotwierdzone informacje ujrzały światło dzienne, zaostrzając apetyt na działania, które, myślę, są pobożnym życzeniem wszystkich Szczecinian i Szczecinianek.

Skoro jednak głód niebanalnych doznań daje się we znaki, zapraszam na Kiermasz Dizajnu, który odbędzie się z całą pewnością: w Piwnicy Kany, w niedzielę 13 czerwca. Więcej szczegółów wkrótce, natomiast już dziś zachęcam artystów, projektantów, i dizajnerów do nadsyłania zgłoszeń (wraz ze zdjęciami swoich wyrobów) na adres petitpompon@gmail.com

Za powstałe nieporozumienie, choć nie jest moim udziałem, przepraszam.

Agata Dąbrowska
- pomysłodawczyni i organizatorka Kiermaszu Dizajnu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz